Мога ли да купя недвижим имот от ЧСИ в района на Окръжния съд,в който съм ПЧСИ?
Създадена от ПЧСИ на 11 май 2018
Започни с:    Първите | Последните
Отговор
16
ЧСИ
|
нерегистриран
03 юни 2018, 13:02
0
0
По едно изпълнително дело моге всичко да минe,ако длъжникът и наддавач не жалят,песп. не се защитават по исков ред..Включително ЧСИ моге да купи имот при друго ЧСИ в същия район,вкл.може да купи при своя продан.Но съвсем друго е чисто теоретично-може или не може,и при частна жалба или иск за обявяване на недействителност. В краен резултат ЧСИ/ПЧСИ не следва да рискуват,тъй като рискът е голям,все пак,щом става въпрос за имот,значи сумата не и малка
15
инфо
|
нерегистриран
03 юни 2018, 12:59
0
0
ЗЧСИ ще го отменят, така,че като това се случи няма да си ЧСИ, и ще можеш да купуваш.
14
Нужда
|
нерегистриран
31 май 2018, 19:00
1
0
До коментар [#13 #undefined] от "личните ми ":

Сигурно пак Красимир Моллов или Лорда удовлетворяват личните си нужди. Нуждата от подкрепа в някоя далавера.
13
личните ми
|
нерегистриран
31 май 2018, 17:12
1
-2
впечатления са, че след като понапълниха гушките ЧСИ и ПЧСИ вече считат, че за тях всичко може. Тъй че да си карат според съвестта, явно е, че за тях законът не значи нищо.
12
Интересно
|
нерегистриран
31 май 2018, 16:34
1
0
И защо да не можеш?
11
Бонев
|
нерегистриран
31 май 2018, 15:18
2
-2
Естествено не може,и ЧСИ не може,и ПЧСИ не може
10
Съдия по вписване
|
нерегистриран
24 май 2018, 14:39
1
-2
Рисковано и глупаво е ПЧСИ да купи в същия район.Има си начини- чрез фирма и т.н. С една дума НЕ МОЖЕ
9
Пагубно-губят платените пари
|
нерегистриран
24 май 2018, 13:43
1
-1
ЧСИ и ПЧСИ не могат да купят имот от ЧСИ в своя район.Ако не ги декласира проведакия проданта ЧСИ ,то при ЧЖ съдът ще обяви проданта за недействителна.Или пък по исков ред някой с правен интерес ще обяви проданта за недействителна
8
адвокат
|
нерегистриран
14 май 2018, 09:58
2
-1
Аз не бих рискувал да участвам в лично качество, но който желае - може да пробва.
7
Чси
|
нерегистриран
13 май 2018, 20:24
2
-2
Има изгорели колеги ЧСИ,сещам се за колеги в Сливен и в Русе.Има съдебна практика.ПЧСИ е приравнен на ЧСИ по функции и действия.
6
адвокат–сак
|
нерегистриран
13 май 2018, 20:23
2
-1
До коментар [#5 #undefined] от "Колега": Защо? Нека си купи, пък после сам да си носи правните последици:D Има ли някой нормален колега, който да не е съгласен с ника и със съдържанието на коментар № 2 и с чл.185 от ЗЗД? Само трол - неюрист може да не зачита ЗЗД и правните му основания. Има ли нормален колега, който да не е разбрал, че авторът на темата НЕ Е ПЧСИ, изобщо не е правоспособен юрист, а е трол, чиято задача е да пуска безсмислени теми във форума с цел генериране на посещения, трафик и генериране на коментари в сайта на Неправен свят?
5
Колега
|
нерегистриран
13 май 2018, 20:13
3
-1
Не купувай!! Изгаряш директно,ако някой се позове на недийствителност на проданта! Регистрирай си фирма и купи,желателно да не си й управител!Купи на името на блидък роднина!
4
Да
|
нерегистриран
13 май 2018, 19:42
1
-1
Можеш!
3
Не съм съгласен
|
нерегистриран
12 май 2018, 18:40
2
-2
До коментар [#2 #undefined] от "185,zzd":

Дрън-дрън..

Всяко ПЧСИ може да си купи, както и ЧСИ, имот в съдебния район, в който работи, стига да не е свързано с кантората му. Така мисля. Няма никаква правна логика, за да е обратното.
Същото е, като ЧСИ и ПЧСИ да си купи и в друг съдебен район, което си е масово явление. Защо да не си купи? Къде е конфликтът?


2
185,zzd
|
нерегистриран
12 май 2018, 16:45
4
-2
Ne
1
Може
|
нерегистриран
11 май 2018, 21:24
1
-1
Може, щом не е от твоята кантора. Има аналогична практика за адвокати.
ПЧСИ
|
нерегистриран
11 май 2018, 21:15
0
-1
Колеги юристи,като действащ ПЧСИ във Варна,мога ли да закупя имот на публична продан от ЧСИ с район на действие ОС Варна ( от друга кантора на ЧСИ,не от нашата кантора)? Предварително благодаря за мнения.jc892
ТВОЯТ КОМЕНТАР
Име (коментирате, като нерегистриран)
Коментар
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
Снимка 5
Снимка 6
Въведете буквите и цифрите от кода в дясно