Регистрация на МПС по настоящ адрес
Създадена от Иван на 21 октомври 2018
Започни с:    Първите | Последните
Отговор
14
Диан
|
нерегистриран
13 декември 2019, 15:09
0
0
До коментар [#13 #undefined] от "Dilyana ":
В сайта на МВР има обяснение за процедурата по " Промяна в регистрацията на превозно средство". Едно от основанията за това е "Наредба № І-45/2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на моторните превозни средства и ремаркетата теглени от тях - чл. 3, ал. 4" Това основание гласи следното,
"(4) (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 57 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г., изм. - ДВ, бр. 20 от 2018 г.) Всяка промяна в данните за регистрирано превозно средство и собственика се заявява за регистрация пред съответните звена "Пътна полиция" в срок до един месец от настъпването и."
Отнностно собственика това което аз разбирам е, че трябва да се промени самият собственик, а не "някакви данни за текущият собственка", за да се сменят талоните на колата.
Нормативна уредба която да задължава смяна на талоните при смяна адрес на собственика, не знам да има.
13
Dilyana
|
нерегистриран
05 декември 2019, 15:17
2
0
Здравейте,имам въпрос трябва ли да се сменя талона на колата ,когато си смениш Само настоящия адрес ,а не постоянния?
12
...
|
нерегистриран
06 ноември 2019, 18:30
7
0
Само да вметна, че към 1.12.2019 г. редакцията на чл. 17, ал. 1 от наредбата за регистрация, пускане, спиране и отчет на МПС, е такава:
"Чл. 17. (1) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 20 от 2018 г., изм. - ДВ, бр. 47 от 2019 г., в сила от 01.12.2019 г.) При всяка промяна в регистрацията се подменя свидетелството за регистрация, а табелите с регистрационен номер - по желание на собственика."
11
112
|
нерегистриран
06 ноември 2019, 16:42
5
0
До коментар [#1 #undefined] от "Да": Постоянен адрес е за физически лица. Адрес на регистрация е за юридически лица. Нямам против да се ебаваш с хората по форумите, ама не им губи времето поне...
10
George
|
нерегистриран
06 ноември 2019, 13:04
7
0
Здравейте, въпросът е че искам да регистрирам колата в данъчното която се води по регистрационни табели на мое име но не е регистриран в данъчното в Варна същото така си преместих в Бургас и смених и адрес шофьорската книжка и личната карта
Тоест сега аз се водя в област Бургас а колата в Варна КАТ а и да допълня че
И колата е закупена 2014 и от 2015 до 2019
Не са платени данъци само застраховка
Ти като не е регистриран и не се кара
Благодаря ви предварително
9
Петя
|
нерегистриран
07 август 2019, 15:04
40
-6
Здравейте, притежавам автомобил, който е регистриран по постоянен адрес в област Враца. Предстои ми смяна на постоянния адрес, съответно ЛК в област София. Длъжна ли съм да пререгистриран автомобила в област София и в какъв срок?
8
Лина
|
нерегистриран
06 август 2019, 12:41
28
-6
Здравейте, трябва ли при смяна на постоянен адрес на собственик на автомобил от една област в друга да се смени и регистрацията на автомобила? И има ли санкции ако това не се направи?
7
Нерегистриран
|
нерегистриран
19 юни 2019, 16:09
10
0
Закупих автомобил през 2018,но по известни причини не успях да го регистрирам.Сега искам да го регистрирам,но не знам как,много съм закъсняла.Номерата трябва ли да се сменят,аз съм от Търговище,а автомобила е с шуменски номера?Не ми е ясна процедурата!
6
Иво
|
нерегистриран
09 юни 2019, 22:30
14
-2
Чл.14 от наредбата за регистрация на мпс
5
Светла Кирилова
|
Sv-Kirilova
06 юни 2019, 17:53
10
0
Здравейте ,
закупих лек автомобил с регистрация Хасково , постоянният ми адрес е в Пловдив , исках да регистрирам автомобила по настоящ адрес, който е в обл.
В.Търново от около десет години .
Отидох за регистрация в КАТ- В. Търново , там ми казаха , че регистрацията е само по постоянен адрес, как да защитя правата си , ако е вярно това , което сте написали по - горе ?
Обадих се и на някакъв телефон от сайта на МВР и там ми отговориха същото !
4
От 1
|
нерегистриран
21 октомври 2018, 14:09
15
-1
Една от мерките за намаляване на административната тежест, която е залегнала и трябва да се прилага от 2019 г. е, че когато закупим регистриран автомобил, например с пловдивска регистрация, а сме от Стара загора, то няма да сме ДЛЪЖНИ да сменяме номерата със старазагорски такива, ще можем да го правим ПО ЖЕЛАНИЕ. Така че по-скоро дори и да останете без настоящ адрес в София, колата може да си остане със сифийска регистрация. Иначе изрично щеше да пише в закона, че настоящия адрес се обвързва с регистрацията на автомобила.
3
Иван
|
нерегистриран
21 октомври 2018, 13:01
6
0
Благодаря за отговора! А относно казуса със това дали смяната на настоящия адрес трябва да води до смяна на табелите, смятам (като лаик в правната област), че ще е същото, както бе до Нова година, когато се регистрираше МПС само по постоянен адрес: сменяш си постоянния адрес, респективно лична карта, книжка, длъжен си да пререгистрираш и колата си (ако се местиш в друга област). Може би ще е същото, само че ще се налага да сменяш само талони и номера.
2
Иван
|
нерегистриран
21 октомври 2018, 13:01
6
0
Благодаря за отговора! А относно казуса със това дали смяната на настоящия адрес трябва да води до смяна на табелите, смятам (като лаик в правната област), че ще е същото, както бе до Нова година, когато се регистрираше МПС само по постоянен адрес: сменяш си постоянния адрес, респективно лична карта, книжка, длъжен си да пререгистрираш и колата си (ако се местиш в друга област). Може би ще е същото, само че ще се налага да сменяш само талони и номера.
1
Да
|
нерегистриран
21 октомври 2018, 10:38
6
-2
Абсолютно може да регистрирате МПС по настоящ адрес, текста на закона е ясен. Не е ясно обаче какво се случва, ако останете без настоящ адрес и останете само с постоянния си / в случая в Плевен/. Тогава дали ще имате задължение да смените талона и табелите с плевенски? Няма отговор на този въпрос. Поне аз не намерих този закон.
Иван
|
нерегистриран
21 октомври 2018, 00:31
1
-1
Здравейте,
Въпросът ми е следният - закупих автомобил със софийски регистрационни табели, водя се по постоянен адрес в Плевен, а по настоящ - в София. Прехвърлял съм и преди автомобили - последно през 2016, и тогава нямаше опция да се регистрират по настоящ адрес. Струва ми се обаче, че последните промени в ЗДвП (в сила от края на 2017) - позволяват това:

"Чл. 145. (1) (Отм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.)
(2) (Изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 27.12.2017 г.) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в срок до един месец да регистрира придобитото превозно средство в службата за регистрация на пътни превозни средства по постоянния адрес или адрес на регистрация на собственика, освен когато пътното превозно средство е придобито от търговец с цел продажба."

Изрично си пише "по постоянния адрес или по адрес на регистрация на собственика".

Благодаря предварително!
ТВОЯТ КОМЕНТАР
Име (коментирате, като нерегистриран)
Коментар
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3
Снимка 4
Снимка 5
Снимка 6
Въведете буквите и цифрите от кода в дясно