Правен свят http://invoker-dev.legalworld.bg/rss/?storytype=0&rubrid=29 bg CRSS generator Нужна е нова организация на съдебната система, всички сме убедени, че 184 съдилища в обезлюдялата България са много http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=68394 Wed, 24 Jan 2018 07:47:00 +0200 Крайно време е да започнем да проверяваме върховните съдилища, прокуратури и НСлС http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=68327 Sun, 21 Jan 2018 14:19:00 +0200 Вместо да се лутаме в преводи, можем се обединим около реални мерки срещу домашното насилие http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=68316 Sat, 20 Jan 2018 13:06:00 +0200 Истанбулската конвенция е куфар с двойно дъно* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=68277 Fri, 19 Jan 2018 08:53:00 +0200 Истанбулската конвенция трябва да бъде изтеглена от НС, щом ще има нов превод* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=68263 Thu, 18 Jan 2018 21:39:00 +0200 Предлагаме защита на уязвимите пълнолетни лица с Регистър за пълномощни за подкрепа http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=68198 Wed, 17 Jan 2018 08:14:00 +0200 Съдебната медицина е ничия* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=68165 Tue, 16 Jan 2018 08:15:00 +0200 Иззети са дрехи на Росен Ангелов, обилно напоени с кръвта на Кети* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67920 Mon, 08 Jan 2018 07:29:00 +0200 Не сме длъжни да приемаме Истанбулската конвенция http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67924 Mon, 08 Jan 2018 08:12:00 +0200 Президентът може да блокира с вето Истанбулската конвенция* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67898 Sat, 06 Jan 2018 10:05:00 +0200 Представата за България не може да бъде ограничена само до проблема с корупцията* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67893 Fri, 05 Jan 2018 22:54:00 +0200 Нашата Конституция е ясна, че брак има само между мъж и жена* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67813 Thu, 04 Jan 2018 07:05:00 +0200 Вето върху антикорупционния закон ще доведе до изтрезняване* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67745 Fri, 29 Dec 2017 08:18:00 +0200 Юристите не се теглим на килограм, а се оценяваме по свършената работа http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67723 Wed, 27 Dec 2017 08:12:00 +0200 1529 деца са вписани в регистъра за международно осиновяване и очакват семейства http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67698 Mon, 25 Dec 2017 08:56:00 +0200 Гей бракове в България? Бог и законът казват - не* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67690 Sat, 23 Dec 2017 09:52:00 +0200 Идеята за новата институция идва след консултации със съдии от ВАС http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67685 Fri, 22 Dec 2017 13:33:00 +0200 Ще сезирам Конституционния съд за текст в енергийния закон, който не позволява актовете на КЕВР да бъдат обжалвани http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67645 Thu, 21 Dec 2017 07:00:00 +0200 Когато корупцията е държавна политика, никаква прокуратура не може да я спре* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67610 Tue, 19 Dec 2017 21:24:00 +0200 Понякога един надзирател отговаря за 120-150 затворници http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67557 Sun, 17 Dec 2017 06:25:00 +0200 Адвокатите сме гаранция за независимостта на съдиите http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67531 Fri, 15 Dec 2017 08:23:00 +0200 Ще направя всичко, за да върне следствието заслужения си авторитет http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67480 Thu, 14 Dec 2017 06:00:00 +0200 Бавното правосъдие намалява доверието* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67487 Thu, 14 Dec 2017 10:18:00 +0200 Политически структури ни убеждават, че състоянието на правосъдието е трагично, а то не е http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67455 Wed, 13 Dec 2017 06:53:00 +0200 Може Конституционният съд да не допусне искането на адвокатурата срещу поправките в НПК http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67232 Fri, 01 Dec 2017 06:33:00 +0200 И без делата за корупция имаме нужда от увеличаване на щата http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67193 Wed, 29 Nov 2017 08:12:00 +0200 Необходими са бързи действия от ВСС по обявяване на конкурси и увеличаване на щатовете в СРС http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67109 Sun, 26 Nov 2017 17:30:00 +0200 Тенденцията в европейските държави е производства, при които липсва правен спор между страните, да се решават пред нотариус http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67076 Fri, 24 Nov 2017 06:19:00 +0200 Прокуратурата има свои задачи и грижи, които са много далеч от политиката http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67045 Thu, 23 Nov 2017 06:33:00 +0200 Учудващо е, че много често се говори за корупцията в България* http://invoker-dev.legalworld.bg/show.php?storyid=67052 Thu, 23 Nov 2017 09:49:00 +0200